Erenler Sofrası

Erenler Sofrası Yarbasan Taş Evlerin Masalsı ortamında doğdu. Bu güzel köy meydanında, bölgenin zenginliklerini yetiştirdiklerini geleneklerimiz ve öğrendiklerimizle geliştirerek Erenler Sofrasının felsefesini oluşturduk. Üç yıl boyunca, Yarbasan Taş Evlerini yaratanların kurdukları hayallerin gerçekleşmesi için çok çalıştık, bu Meydan’da Gülsin Onay konserinden, Londra Gençlik Senfoni Orkestrası performanslarına kadar çok özel anlar yaşandı. Bir çok misafir şefler geldi hem lezzetli davetler verdiler hem de bize öğrettiler. Biz de yurt dışından gelen misafirlerimize kendi mutfağımızın özelliklerini öğretmeye çalıştık. Misafirlerimizi burada ağırlayabilmiş olmaktan büyük gurur duyduk. Rüya gibi 3 yılı arkamızda bıraktık.
Bu arada takdir edenler, merak edenler artıp, Yarbasan Taş Evlerinin, mahalle sakinleri için düşünülmüş köy meydanı artık yetmemeye başlayınca, güzel meydanımızı sahiplerinin kullanımına, bırakıp etkinliklerimizi keyifle sürdürebileceğimiz, başka bir özel mekanda devam etmeye karar verdik.
Bodrum’dan çıktınız, Turgutreis yönüne doğru gidiyorsunuz, Ortakent’i geçergeçmez, Yahşi rampasının başında Pala Çiçekçisine gelmeden hemen evvel solda küçük yan yolla yoldan ulaşılabilen bir kale burcu göreceksiniz, işte bu kale burcunun içindeyiz.

Erenler Sofrasında biz her gün taze ve günlük malzemeleri kullanarak Egenin klasik otları ve tatları yanında, geleneklerimizi öğrendiklerimiz ile harmanlayıp, bugünlerde Yeni Istanbul Mutfağı olarak da tanımlanabilen bir mutfağın ucundan tuttuk. Hergün farklı bir menü ile sürekli yenilikler bulmaya çalışarak, eski reçeteleri araştırarak
büyük bir keyifle misafirlerimizi ağırlıyoruz. Çok şanslıyız çünkü Bodrum’da sebzeler, meyveler her mevsim dalından pazarlara gelebiliyor, otlar mantarlar dağlardan toplanabiliyor, zeytinleri bahçenizden toplayıp kendiniz yağ yapabiliyorsunuz işte o yüzden bir de bu işi keyifle ve birlikte eğlenerek üretebilen bir ekiple yapıyorsanız pişenlerin
tadına doyum olmuyor. Hele birde Bodrum’un bir başka zenginliği sanatçıları yanınızdaysa bir akşam piyano’da klasik müzik çalarken, bir başka akşam Caz çalınabiliyorsa, gecenin bir yerinde masaların birinden bir sanatçı arya söylemeye başlıyorsa, Erenler Sofrası Bodrum’un en keyifli mekanlarından biri oluveriyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s